UA
044 300 29 04067 401 26 58067 621 76 27
Головна / Новини і акції / Новини / Роль добавок в асфальтобетоні

Роль добавок в асфальтобетоні

Дата публікації: 12.03.2020

Асфальтобетон — багатокомпонентна суміш, в основу якої входить бітум, різні мінеральні компоненти (пісок, щебінь різної фракції, наприклад), спеціальний мінеральний порошок.

Різні добавки в асфальтобетонну суміш покращують якість дорожнього полотна.

Добавки в асфальт необхідні, так як окремо взяті компоненти асфальтобетону не відповідають вимогам до якісного дорожнього покриття. Наприклад, бітум схильний до впливу температур — при високих температурах бітум розм'якшується і стає в'язким, текучим, а при низьких температурах — занадто твердим і крихким. Тому в першу чергу, добавки вибирають виходячи з їх впливу на властивості бітуму.

Добавки в асфальтобетон бувають:

  • Адгезійні присадки до бітуму
  • Модифікатори бітуму
  • Стабілізатори суміші
  • Мінеральні добавки
  • Структуруючі компоненти

 

Адгезійні добавки для асфальтобетону

Вони забезпечують міцне та стабільне зчеплення бітуму та матеріалів мінерального спрямування. Їх завдання — забезпечити морозостійкість покриття, зменшити ерозію, нівелювати утворення тріщин, ям та вибоїн.

Одна з головних вимог до якісного асфальтобетону — забезпечити міцне зчеплення мінеральних матеріалів та бітуму. Це забезпечується хімічною взаємодією мінерального матеріалу і власне бітуму — все за допомогою адгезійних добавок. Їх поверхнево-активні властивості сприяють посиленню процесу адсорбції у мінеральних матеріалів.

Адгезійні добавки в асфальт, при використанні, зменшують водонасичення асфальту, його межа міцності при циклі заморожування і відтавання і при водонасиченні.

Крім того, збільшується термін служби покриття з асфальтобетону в 1,5-2 рази і знижуються витрати на укладання покриття.

 

Мінеральні добавки в асфальтобетон

Мінеральна добавка — основний компонент, без якого неможливо створити якісну асфальтобетонну суміш. При введенні в суміш, мінеральні добавки значно підвищують щільність асфальтобетону, так само як і адгезійні, збільшують термін служби покриття на дорогах, дозволяють підтримувати на рівні співвідношення «ціна-якість» асфальтобетону.

Крім того, мінеральні добавки додають велику пружність асфальту, зменшують його корозію і утворення тріщин. Впливають мінеральні добавки і на водонасичення і водостійкість покриття.

По суті, мінеральні добавки (найчастіше це порошки) виконують роль матеріалу, який структурує бітум. Для вибору такої добавки варто дивитися в першу чергу на гідрофільність порошку.

 

Хімічні добавки

Хімічні добавки в асфальт покликані посилити або навпаки, знижувати, окремі властивості асфальтобетону.

Наприклад, вони дозволяють посилити стабільність асфальту, збільшити його стійкість до механічних впливів, покращити точку розм'якшення бітуму і рівень його проникнення. Хімічні компоненти необхідні на дорогах з високою інтенсивністю руху.

 

Полімерні добавки в асфальтобетон

Дорожнє покриття з такими добавками відрізняється високою зсувостійкість, пружністю при високих температурах (до 3 разів вище, ніж у звичайного асфальтобетону без домішок), підвищеною стійкістю до динамічних інтенсивних навантажень на покриття і збільшеною стійкістю до тріщин.

Полімерні домішки використовують для місць зупинок громадського транспорту, перехресть, ділянок перед пішохідними переходами, доріг з інтенсивним рухом, мостів, злітно-посадкових смуг.

Полімерні добавки значно знижують температуру крихкості бітуму і підвищують температуру його розм'якшення. Крім того, позитивно впливають на його пластичність.

 

Температуропонижуючі добавки в асфальт

Такі добавки розширюють термічний діапазон експлуатації асфальту і використовуються при виробництві теплого і гарячого асфальтобетону. Такі добавки дозволяють без втрати якості покриття і без зменшення його якісних характеристик значно знизити температуру приготування суміші асфальтобетону і так само знизити на 30-50 градусів температуру його укладання.

Крім того, температурознижуючі суміші забезпечують зчеплення бітуму в складі асфальту з кам'яними матеріалами.

Такі добавки дають можливість укладати асфальт при низьких температурах навколишнього середовища, працювати з вологим матеріалом, так як асфальтобетонна суміш отримує властивості активної адгезії, перевозити суміш на більш далекі відстані. Основна характеристика такої добавки в складі асфальту — здатність досягти щільності необхідного рівня з мінімальними зусиллями.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Дякуємо, Ваше повідомлення принято.

Відповідь буде відправлена на вказаний e-mail.