UA
044 300 29 04067 401 26 58067 621 76 27
Головна / Новини і акції / Новини / Види, типи і марки асфальтобетону

Види, типи і марки асфальтобетону

Дата публікації: 14.04.2020

Класифікація асфальтобетонних сумішей буває абсолютно різною. В основному види асфальтобетону та їх властивості залежать від компонентів, які в нього входять. Вся справа в тому, що існує маса технологій і методик, за якими виробляють асфальт — у всіх свої особливості. Часто асфальтобетон виробляють відразу з додатковими компонентами, які застосовуються під певні властивості майбутнього асфальтобетону.

Тому, щоб полегшити вибір типу асфальтобетону, його ділять за певними, загальним для кожної марки асфальтобетону, параметрам.

 

 

Види асфальтобетону

Види і типи асфальтобетону розрізняють по мінеральним домішкам, які обов'язково додають в асфальтобетон. Такі суміші називають:

 • Гравійні (якщо в якості мінеральної основи використовується гравій різної фракції)
 • Піщаними (якщо мінеральною основою для асфальтобетону служить пісок)
 • Щебеневий (коли щебінь використовується як основний мінеральний компонент).

Види асфальтобетону ще ділять залежно від фракцій мінеральної добавки (щебеню, гравію або піску). Їх називають:

 • Піщаними (як правило, такі асфальтобетони використовують для тротуару, пішохідної доріжки і доріг без транспортного навантаження)
 • Дрібнозернистими (такий вид застосовують, коли йде будівництво дороги, прокладаються міські вулиці, розраховуючи на інтенсивний рух)
 • Крупнозернистими (використовують як нижній шар дороги — зверху зазвичай кладеться класичний асфальт)
 • Змішаними

Пористість також впливає на види асфальтобетону. Такі типи асфальтобетону бувають: щільними, пористими, високощільними та високопористими.

Крім того, види асфальтобетону класифікуються ще й в залежності від використовуваного бітуму. Вони бувають гарячими, теплими і холодними.

 

Типи і марки асфальтобетону.

Марки асфальтобетону — це досить широке поняття. В основному асфальтобетону марки присвоюються відповідно до параметрів ГОСТу. Вибір асфальтобетону для маркування залежить від компонентів, зокрема каменю і бітуму. Марки асфальтобетону поділяють ці матеріали на камінь та бітум з високими показниками, компоненти з середніми параметрами і матеріали, які можна використовувати тільки в м'якому кліматі з невисокою навантаженням.

Чим відрізняються марки асфальтобетону?

Як ви вже зрозуміли, існує три базових марки для асфальтобетону.

Асфальтобетон марки 1 традиційно включає в себе високо-пористі і високо-щільні матеріали. Виготовляють такий тип асфальтобетонної суміші на основі пісків та гравію. Цей вид характеризується високою якістю, його розробляли спеціально для використання в особливих, складних умовах, для високоінтенсивного навантаження. Зазвичай до складу цього типу асфальтобетону додають кварцовий пісок, бітум, гірські породи.

1-ша марка відрізняється високою якістю покриття, тому цей асфальтобетон широко використовують при будівництві — він може покрити більшість завдань доріг сучасного міста

Марка 2 — це асфальтобетони пористих піщаних типів, так само високоплотних. Асфальтобетон 2-ої марки може витримувати значні перепади температур і вплив погодних явищ, але ці показники значно нижче, ніж у асфальтобетону першої марки. В основному другу марку асфальтобетону використовують в більшості міст і на всіх дорогах в місті.

3 марка. Цей вид асфальтобетонів відрізняється присутністю в своєму складі щебеню, але вже з додаванням мінеральних речовин. Щільність таких асфальтобетонів на досить високому рівні, але міцність все ж нижче, ніж у асфальтобетонів двох інших марок, так як покриття на основі каменів набагато міцніше за замовчуванням.

Саме ці типи асфальтобетонів використовуються для ремонту ям, тріщин, пошкоджень доріг і будівництва шляхів з низьким навантаженням, будівництва дворів будинків.

Існує ще класифікація, по якій відрізняють асфальтобетон. Типи асфальтобетону в цьому випадку відрізняються від характеристик наповнювачів і від їх характеристик. Ці типи бувають такими:

 • А-тип асфальтобетону. У складі такого покриття зазвичай міститься близько 55-60% каменів. Від інших типів його можна відрізнити тільки на підставі зернистості. Суміш такого типу використовується тільки в гарячому стані.
 • Б-тип містить в своєму складі близько 45-55% каменю. Такі суміші можна використовувати і в холодному, і в гарячому вигляді. Зернистість цього типу асфальтобетону лише трохи нижче типу А. По-тип сумішей відрізняється в середньому 35-45% вмісту каменів. Так само використовується для холодних і гарячих сумішей.
 • Г-тип асфальтобетону містить тільки пісок, який добувають в процесі дроблення різних гірських порід. Отримують цей пісок з допомогою відсіву. Такий матеріал цілком зносостійкий.
 • Д-тип сумішей від інших відрізняється складом — його виготовляють за допомогою додавання подрібнених порід.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Дякуємо, Ваше повідомлення принято.

Відповідь буде відправлена на вказаний e-mail.