Дрібна фракційна група гранітного щебеню має діаметр 5-10 мм. Вона ефективна при виконанні будівельних робіт через дрібний розмір і завдяки високим технічним характеристикам. Щебінь фракції 5-10 отримують при дробленні каменю та відсіювання зерна щебеню потрібного діаметру. Щебінь цієї фракції має високу насипну щільність, в суміші дає максимальне зчеплення. Крім цього, має властивості:
Щебінь фракції 5-20 має діаметр зерен від 5 до 20 мм. Являє собою суміш фракцій 5-10 мм і 10-20 мм. Відноситься до дрібної фракції.
Видобувається з гірських порід: гравію, вапна, граніту. При цьому до зовнішніх факторів найбільш стійкий гранітний щебінь.
Щебінь фракції 5-20 мм має наступні технічні характеристики:
• низький показник водопоглинання
Щебінь фракції 10-20 має діаметр зерен від 10 до 20 мм. Виробляють з гірських порід; такий щебінь є досить міцним будівельним матеріалом. Відноситься до фракції середнього розміру. Щебінь фракції 10-20 затребуваний при різних видах будівельних робіт, що обумовлено хорошими технічними характеристиками:
Щебінь фракції 20-40 має діаметр зерен від 20 до 40 мм. Найбільш популярний вид щебеню. Розмір зерен у цієї марки являє собою «золоту середину» у порівнянні з більш великими і більш дрібними різновидами. Така особливість дозволяє використовувати матеріал для вирішення широкого спектра будівельних завдань. Відноситься до фракції середнього розміру.
Щебінь фракції 20-40 застосовується для:
Бутовий камінь отримують з гірських порід з середньою густиною понад 1800 кг/м3. Його застосовують у відповідності з будівельними нормами і правилами для створення фундаментів, стін будівель і споруд; а також, як заповнювач для бутобетона при зведенні бетонних і масивних залізобетонних споруд. Бутовий камінь використовують для відмосток, а також при влаштуванні та ремонті автомобільних доріг
До фракції 40-70 відносять щебінь, діаметр зерен якого становить 40-70 мм. Середня щільність такого щебеню - від 1,45 до 1,55 т / м3. Отримують його способом дроблення гірських порід. При виробництві від загальної маси виходить до 60% продукту. Оскільки щебінь фракції 40-70 мм є досить великим, його нерідко переробляють на більш дрібні фракції
Гарячий відсів отримують з гірських порід методом дробління. Гарячий відсів застосовують в якості підложки в траншеях, які створюють для прокладки труб (інженерних систем) в зимовий період; а також, для видалення снігової корки на дорозі
Щебінь. Крупність його зерен становить від 5 міліметрів; його отримують завдяки дроблінню гірських порід, гравію і інших матеріалів. Щебінь використовують в якості наповнювача для виробництва бетону та асфальту, при прокладці дренажних систем і т.і.